همه خانم‌ها با داشتن هر رنگ مویی، همیشه دوست دارند که موهای خود را رنگ کنند، این مساله برای خانم‌ها و حتی آقایان رایج است و برای خانم‌ها  محبوبیت زیادی دارد، زیرا باعث تنوع در آرایش مو، زیبایی و تعییر چهره آن‌ها می‌شود. خانم‌ها عاشق تنوع و تغییر ظاهر خود هستند و برای همین کارهایی را انجام می‌دهند، که این تنوع را در موهای و ظاهر خود نشان دهند. یکی از رایج‌ترین کارها برای این تنوع رنگ کرن موهاست. برای این کار باید از مواد شیمیایی رنگ موها استفاده کنید و در نتیجه این مواد شیمیایی آسیب‌هایی را برای موها به همراه دارد.

موتن رو در این مقاله سعی دارد تا راه و روش‌هایی را به شما بگویید تا زمانی که موهای‌مان را رنگ کردیم، بعد از رنگ کردن، از موها مراقبت کنیم، چه کارهایی را برای موهای‌مان انجام دهیم تا بعد از رنگ کردن هم موهای سالم و زیبایی داشته باشیم و هم آسیب‌های رسیده را به حداقل برسانیم. با کمی خلاقیت و رعایت برخی نکات شما می‌توانید موها خود را بعد از رنگ شدن همچنان براق، زیبا و سالم نگاه دارید.

نکات درباره مراقبت از  در رنگ کردن مو

اولین نکته در مراقبت مو پس از رنگ کردن، این است که موهای شما با رنگ کردن رطوبت طبیعی خود را از دست می‌دهند و همچنین بعد از هر بار شستن مقداری از رنگ خود را ممکن است از دست بدهند، بنابراین دانستن راهکارهایی برای جبران این موضوعات برای شما ضروری است.

نکته  اول و بسیار مهم در حفظ سلامتی موها برای رنگ کردن، اقدامی است که شما پیش از انجام باید به آن دقت داشته باشید و آن دقت در انتخاب رنگ مو است. در انتخاب رنگ موی خود نهایت دقت را کرده و رنگ مویی را خریداری کنید که دارای کاندیشنر یا همان نرم‌کننده باشد، که از تولید الکتریسته در موها جلوگیری کند، همچنین رنگ مویی را انتخاب کنید، که آمونیاک و سولفات ندارد و ترجیحا دارای روغن‌های طبیعی باشد. این مساله باعث می‌شود که رطوبت موها بعد از رنگ شدن حفظ شود چون سولفات‌ها می‌توانند موهای شما را خشک کنند. کیفیت رنگ موها سبب می‌شوند رنگ موی شما ماندگاری بیشتری داشته باشد. معمولا رنگ‌های قرمز یا رنگ‌هایی که تنالیته قرمز دارند احتمال بیشتری برای از دست دادن رنگ دارند پس در رنگ کردن موها به این مساله دقت کنید.

قبل از رنگ مو چکار کنیم

به فاصله زمانی کمی بعد از رنگ کردن، سعی کنید موهای خود را کمتر بشویید و آن‌ها را کمتر شامپو کنید. تا 48 ساعت بعد از رنگ کردن اصلا موهای خود را شامپو نکنید و فقط از نرم‌کننده استفاده کنید. به جای شامپوها،  از روغن‌های طبیعی استفاده کنید و آن‌ها به موهای خود بزنید تا رنگ موی شما ماندگاری بیشتری پیدا کند و در شست‌وشوها از بین نرود. در دفعات بعدی استحمام نیز حتما از نرم‌کننده بعد از شامپو زدن استفاده کنید تا رطوبت موها حفظ شود. سعی کنید از نرم‌کننده مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. این نرم‌کننده موهای شما را براق کرده و حتی اگر موهای خوبی دارید که هیچ آسیبی از رنگ ندیده از نرم‌کننده‌ها استفاده کنید، چون طراوت و رنگ موهای شما را حفظ می‌کند. نرم‌کننده‌ها را از ناحیه گوش‌ها به پایین آغشته کرده و به بالا و ریشه‌های مو و کف سر نزنید. در اوایل رنگ کردن موها و یا روزهای تعطیل، می‌توانید موقع استحمام موهای خود را با کلاه بپوشانید و اصلا آن‌ها را نشویید تا رنگ موهای شما تثبیت شود. در هنگام استحمام دمای آب را تنظیم کرده و موهای خود را با آب داغ نشویید. برای شستن موها از شامپوهایی استفاه کنید که مخصوص موهای رنگ شده یا محافظ رنگ موی شما باشد. قبل از رنگ کردن، موها  را خوب بشویید و هر نوع کثیفی و چربی را از روی آن‌ها پاک کنید.

با موهای خشکم چه کار کنم

اگر موهای خشکی دارید، یا زیاد در معرض آفتاب هستید یا اگر احساس می‌کنید موهای‌تان در رنگ شدن آسیب دیده، با روغن‌های طبیعی یا سرکه سیب و روغن زیتون آن‌ها را تقویت کنید، رطوبت کافی را به آن‌ها برسانید، اما باز هم توجه داشته باشید که آفتاب برای موهای شما خوشایند نیست، پس زیاد در معرض آفتاب نباشید.

  • morast
  • خرداد 4, 1397
  • 471 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه